Liepājas sporta spēļu skola
  

LSSS iestājpārbaudījumi. 

 

Motorās prasmes jeb pamata prasmes (iet, skriet, lekt, mest, ķert, rāpot, rāpties u.c.) bērnam galvenokārt attīstās līdz 7 g.v. Tās bērnu un jauniešu sportā ir pamats, lai izvēlētajā sportā varētu apgūt un pielietot speciālas prasmes un uzdevumus. Šīs prasmes galvenokārt attīstās rotaļu un spēļu laikā un būtiska ir ģimenes iesaistīšanās. Diemžēl Liepājas treneri uzsver, ka bērniem pamata prasmes pasliktinās no gada uz gadu, tādēļ ir pieņemts lēmums tās pārbaudīt ikvienam uzņemtajam LSSS sporta skolas audzēknim, lai uzlabotos treniņa produktivitāte. Iestājpārbaudījumu mērķis, galvenokārt, ir noteikt kustību kvalitātes līmeni un sniegt audzēkņa vecākiem atgriezenisko saiti, lai veidotos sporta trīsstūris: bērns – vecāks – treneris. 

 Saturs bloķēts, jo nav apstiprinātas nepieciešamās sīkdatnes. Sīkāk saturu skatīt šeit (saite uz ārēju resursu). Sīkdatņu iestatījumi.

Metodiskie norādījumi.

  1. Skriešana uz priekšu un atmuguriski starp konusiem. Uzdevumu veic skrienot pa iezīmēto zonu (~0,4x6m), galā pieskaroties ar rokām pie sienas. Ķermenis taisns, koordinētas kāju un roku kustības (bez ķermeņa rotācijas vai tml.). Nedrīkst izskriet ārpus iezīmētās teritorijas vai uzkāpt uz līnijām. Skrējienu veic 2 reizes.
  2. Pārmaiņus lēcieni uz vienas kājas. Uzdevumu veic lecot pa iezīmēto zonu (~0,6x3m). Vienā virzienā lec uz vienas kājas, bet atpakaļ uz otras. Lēcieni veikli, koordinēti nezaudējot līdzsvaru, nedrīkst izlēkt ārpus iezīmētās zonas. Uz katras kājas attālumu veic 2 reizes.
  3. Bumbas mešana un ķeršana atsitienā pret grīdu. Uzdevumu veic stāvot stabili uz abām pēdām pie atzīmes +. Veic nepārtrauktas 5 bumbas mešanas un ķeršanas darbības (plaukstas paralēli), cenšoties trāpīt iezīmētajā punktā.
  4. Bumbas ķeršana atsitienā pret grīdu dažādos augstumos ar sekojošu piespēli. Uzdevumu veic stāvot soļa stājā, bumbu (volejbola, basketbola vai futbola) var noķert trīs dažādos augstumos (plecu līmenī, acu līmenī, virs galvas), ķerot plaukstas paralēli, un spēj precīzi atdot piespēli pa gaisu.
  5. Bumbiņas mešana mērķī. Uzdevumu veic atrodoties soļa stājā un metot piecas reizes tenisa bumbiņu mērķī (~30x30cm, ~150-170 augstumā, ~1,5m attālumā). Tiek vērtēta kustību kvalitāte un precīzo metienu skaits.
  6. Iešana pa šauru virsmu uz priekšu un atmuguriski. Uzdevumu veic koordinēti noturot līdzsvaru ar skatu uz priekšu un atmuguriski, ejot pa ~3m garu un 10-15cm platu virsmu. Tiek vērtēta kustību kvalitāte, dinamiskais līdzsvars un iešanas temps.